بانکها و بازار سرمایه به کمک افزایش توان مالی شرکتهای دانش بنیان می آیند

با قرار گرفتن شرکت های دانش بنیان در روی تابلو بورس علاوه بر شفاف سازی قیمت ،فرصت تامین مالی برای این شرکت ها از طریق بانک ها وبازار سرمایه به وجود خواهد آمد.


با قرار گرفتن شرکت های دانش بنیان در روی تابلو بورس علاوه بر شفاف سازی  قیمت ،فرصت تامین مالی برای این شرکت ها از طریق بانک ها  وبازار سرمایه به وجود خواهد آمد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، فرصت‌های سودآوری و رشد بسیار بالا را از ویژگی‌های شرکت‌های دانش بنیان دانست و گفت:با توجه به فرصت‌های خوب سودآوری شرکت‌ها امیدواریم که در افق‌های بلندمدت تر سرمایه گذاران به سودهای خوبی دست یابند.

شاپور محمدی با اشاره به ظرفیت‌های سودآوری شرکت‌های دانش بنیان گفته است: در دنیا شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌هایی که مبتنی بر دانش فنی و تکنولوژی بوده‌اند، رشدهای بسیار مناسبی را تجربه کرده‌اند و خوشبختانه در کشور ما هم با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این شرکت ها در حال گسترش هستند. 

وی  با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان، جزو شرکت‌هایی هستند که سهام آنها در فرابورس معامله خواهد شد، گفت:  یکی از ویژگی های اصلی شرکت های دانش بنیان این است که عموما در شروع به لحاظ اندازه کوچکند ولی فرصت های سودآوری و رشد اینها بسیار بالاست.

وی افزود: تاکنون در این حوزه، دو شرکت کوچک با پیوستن به فرابورس به تابلو دانش بنیان اضافه شدند؛ علاوه بر این، چهار شرکت دیگر نیز در راهند که البته اینها فقط برای شروع است و تعداد شرکت های دانش بنیان می تواند بسیار فراتر از این اعداد باشد.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: با قرار گرفتن شرکت های دانش بنیان در روی تابلو می توانیم هم قیمت گذاری شفاف برای اینها داشته باشیم و هم فرصت تامین مالی برای این شرکت ها چه از طریق بانک ها به واسطه  افزایش شفافیت، چه از طریق بازار سرمایه در قالب افزایش سرمایه این شرکت ها و عرضه سهام به مردم به وجود خواهد آمد.

محمدی، بهبود وضعیت شرکت ها را از دیگر مزایای حضور شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه برشمرد و گفت: قطعا صادرات این شرکت ها و تقویت آن و برندسازی اینها وقتی در تابلو فرابورس قرار می گیرند، بهتر انجام خواهد شد و امیدواریم که حضور این شرکت‌ها بتواند هم برای سرمایه گذاران فرصت های بالایی را فراهم کند و هم به تامین مالی راحت تر این شرکت ها در فرابورس و بازار سرمایه کمک کند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اشاره ای هم به صندوق های جسورانه کرد و گفت: در هفته های گذشته دو صندوق جسورانه عملیاتی شدند و پذیره نویسی آن انجام شد که البته 4 صندوق دیگر نیز در راهند.

وی تاکید کرد: صندوق های جسورانه، زمینه را فراهم می کنند تا  در حوزه فناوری و تکنولوژی های نوین که جوانان ایرانی با فکر دانشگاهی و تکنولوژی های نو می آیند و ایده هایی را عملیاتی می کنند، بشود تامین مالی کرد و در واقع مردم هم در فرصت های سودآوری این صندوق ها مشارکت داشته باشند.

منبع خبر سازمان بورس اوراق بهادار

نظرات

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha
اطلاعات خبر
تاریخ خبر ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
تعداد بازدید خبر ۱۵۶۰
تعداد رای : ۰